AVUKAT GİRİŞİ

Avrupa Konseyi HELP eğitimi ve yüksek lisans bursu için kura çekildi

Avrupa Konseyi Hukukçular İçin İnsan Hakları Eğitimi (HELP) kapsamında online platformda düzenlenecek “Sığınma ve AİHS” konulu uzaktan eğitime katılmak ve Bahçeşehir Üniversitesi Bursa Kampusu Adalet Hizmetleri Yüksek Lisans Programı'nda Bursa Barosu üyesi 15 avukat ve 5 stajyer avukata sağlanacak tam burs olanağından yararlanmak avukat ve stajyer avukatlar kurayla belirlendi.

HELP programı için 119, Bahçeşehir Üniversitesi yüksek lisans programı için de 338 avukat başvuru yaptı. Her iki program için başvuranların zoom webinar üzerinden canlı olarak izleyebildiği kuraları Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Başkan Yardımcısı Av. Metin Öztosun, Sayman Av. Aslı Evke Yetkin ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ayşe Gonca Gülçin çekti.

Avrupa Konseyi eğitimi için 25 avukat ve 5 stajyer avukat asil katılımcı olarak belirlenirken, aynı sayıda yedek isim de belirlendi. Bahçeşehir Üniversitesi'nin bursu için de 15 avukat ve 5 stajyer asil olarak saptanırken, aynı sayıda yedek isim yine canlı yayında kura ile belirlendi.

Avrupa Konseyi HELP eğitimine katılmaya hak kazanan asil ve yedek isimler şöyle:

Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisan Bursu'ndan yararlanmaya hak kazanan asil ve yedek isimler de şöyle:

İlgili Fotoğraflar