AVUKAT GİRİŞİ

Antalya Atatürk Kupası'nda Bursa Barosu futbol, voleybol ve basketbol branşlarında 4 takımla yer aldı

Futbolda kupayla döndük

Antalya Barosu'nun bu yıl 13.'sünün düzenlediği Atatürk Kupası Spor Karşılaşmaları'na Bursa Barosu futbol, basketbol, kadın-erkek voleybol takımlarıyla katıldı. Turnuvadan Bursa'ya kupayla dönen sadece futbol takımı oldu.

Antalya'da bir hafta süren Atatürk Kupası maçlarında Bursa Barosu futbol takımının oynadığı maçlar ve alınan sonuçlar şöyle:

Bursa Barosu-Golden Horn 1-1 Pen (4-5)
Bursa Barosu-Muğla Barosu 1-0
Bursa Barosu-İzmir Körfez 1-2
Kocaeli Barosu-Bursa Barosu 2-5
Ankara Gordion-Bursa Barosu 0-2
Bursa Barosu-İzmir Alsancak 5-3

Bursa Barosu Futbol Takımı bu sonuçlarla gümüş grubun birinci sırasında yer alarak Bursa'ya kupayla döndü.

Yazılı olmayan kurala göre hükmen mağlubiyet

Erkekler basketbolda ise Bursa Barosu üç karşılaşmaya çıktı. İlk maçında Mersin Barosu'nu 59-58 yenen Bursa Barosu takımı, ikinci maçta da Kocaeli Barosu'nu 49-29 gibi bir skorla yenmeyi başardı. Gaziantep Barosu'yla oynanan karşılaşmadan da 61-45 galip ayrılan Bursa Barosu Basketbol Takımı, üç maçta da hükmen mağlup sayıldı.

Hükmen mağlubiyet kararı, turnuva öncesi açıklanan kurallara uygun 1 yabancı oyuncu oynatılmış olmasına rağmen, yabancı oyuncunun profesyonel ve Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde oynamış olması gerekçe gösterilerek verildi. İkinci ligde oynamış bir oyuncunun profesyonel olmaması bir yana yazılı kurallarda bu yönde de bir yasaklama olmadığı anlaşıldı. Bursa Barosu, bundan sonraki turnuvalarda hangi yazılı olmayan kuralların uygulanma ihtimali olduğuna dair ipuçlarının paylaşılmasını bekliyor.

Voleybolda kadın ve erkek gruplarında farklı grup oluşumları ve eleme sistemi anlaşılamazken oynadığımız maçlardan istediğimizi alamadık!

Antalya Barosu 13. Atatürk Kupası kadın voleybol karşılaşmalarında ise Bursa Barosu fikstür azizliğine uğradı ve aynı gün iki maç yapmak durumunda kaldı. Üst üste çıktığı maçlarda Adana Barosu'nu 2-0 hükmen yenmesine rağmen Ankara Barosu'na 2-0 yenilerek klasman maçı oynama hakkı elde etti. Ancak klasman maçları yapılmayınca dört gün kaldıkları turnuvada sadece bir gün maç yapmakla yetinmek zorunda kaldı.

Bursa Barosu erkek voleybol takımı ise üç maç oynadı. Adana Barosu karşısında 3-1, Ankara Barosu karşısında 3-0'lık mağlubiyetler, Kocaeli Barosu takımı karşısında alınan 3-1'lik galibiyeti boşa çıkardı.

İlgili Fotoğraflar