AVUKAT GİRİŞİ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

Ulusal meclisimizin açılmasının 99. yıldönümünde, egemenliği bir zümre veya kişinin elinden alıp MİLLETE veren GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ū ve çalışma arkadaşlarını şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetin varlığını kendine bağlamayan, Atatürk'ün “Naçiz vücudum toprak olsa da Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen anlayışı ve gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne varma hedefi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Son günlerde yaşadığımız olaylar bizlere MİLLİ EGEMENLİĞİN önemini bir kere daha hatırlatmış bulunuyor.
Ve bu yaşadıklarımızın bize tekrar tekrar gösterdiği  üzere cehalet karanlık üretiyor. Biz de her zaman ve her an en çok bununla mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz. 
 “Öğretilmiş cehalet ve sorgulamadan uzak biat geleneğinin yaratacağı iklimlerden;  bilim, sevgi, sanat, kültür, hukuk, adalet ve birlik üretilemeyeceğini artık çok daha iyi anlıyoruz . Bu iklimleri yaratanlara yine ve yeniden en yüksek sesle AYDINLIKLAR KARANLIKLARLA ÖRTÜLEMEZ diyoruz.

Bursa Barosu olarak Ulusumuza, hukuka, demokrasiye ve bilime gönülden bağlılığımızı bir kere daha tekrarla “ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI” KUTLUYORUZ ...