AVUKAT GİRİŞİ

“Bursa'nın fikri ve sınai haklarda uzman mahkemeye ihtiyacı var”

Merkezi Bursa'da bulunan Uluslararası Patent Birliği başkanlığına seçilen Av. Dinçer Tomruk, başkan yardımcısı Av. Erdem Turan ile birlikte Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun'u ziyaret ederek, sanayisi günden güne büyüyen Bursa'da fikri ve sınai haklar konusunda doğan uyuşmazlıkların çözümü için ihtisas mahkemesi kurulması konusunda destek istedi.

Görüşmede, Bursa ve çevresinde açılan patent davaları ve iş hacmi değerlendirildi. Gemlik'te yapımı devam eden yerli otomobil TOOG fabrikasıyla birlikte yan sanayinin de gelişeceği, Bursa'daki iş hacminin daha da artacağına dikkat çekildi. Patent davaları için adli ve idari altyapının oluşturulması konusunda Bursa Barosu ile işbirliği yapmak istediklerini söyleyen Uluslararası Patent Birliği Başkanı Av. Dinçer Tomruk, Bursa Barosu'nun staj eğitimlerine marka patent avukatlığı konusunda ders eklenmesini istedi ve bu konuda dernek olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Bursa Barosu Başkanı Altun, Bursa'nın potansiyeli gözönünde bulundurulduğunda patent konusunda ihtisas mahkemesi oluşturulmasının zorunluluk olduğunu ifade ederek, Uluslararası Patent Birliği'nin staj eğitimlerine destek verecek olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.