AVUKAT GİRİŞİ

Bursa Barosu, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı

Bursa Barosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Bursa Adalet Sarayı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyarak kutladı.


Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Av. Metin Öztosun, yönetim kurulu üyeleri ve avukatların katılımıyla düzenlenen törende stajyer avukat temsilcileriyle anıta çelenk koydu.

Ulu Önder Atatürk ve şehitler için saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okunan törende konuşan Bursa Barosu Başkan Yardımcısı Av. Metin Öztosun, “ulusal meclisimizin açılmasının 99. Yıldönümünde egemenliği bir zümre veya kişinin elinden alıp millete veren Gazi Mustafa Kemal Atataürk'ü ve çalışma arkadaşlarını şükranla anıyoruz” dedi.

Öztosun şöyle devam etti: “Cumhuriyetin varlığını kendine bağlamayan, Atatürk'ün “Naçiz vücudum toprak olsa da Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen anlayışı ve gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üstüne varma hedefi yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.

Son günlerde yaşadığımız olaylar bizlere MİLLİ EGEMENLİĞİN önemini bir kere daha hatırlatmış bulunuyor.
Ve bu yaşadıklarımızın bize tekrar tekrar gösterdiği üzere cehalet karanlık üretiyor. Biz de her zaman ve her an en çok bununla mücadele etmemiz gerektiğini biliyoruz. 
“Öğretilmiş cehalet ve sorgulamadan uzak biat geleneğinin yaratacağı iklimlerden; bilim, sevgi, sanat, kültür, hukuk, adalet ve birlik üretilemeyeceğini artık çok daha iyi anlıyoruz . Bu iklimleri yaratanlara yine ve yeniden en yüksek sesle aydınlıklar karanlıklarla örtülemez diyoruz.

Bursa Barosu olarak Ulusumuza, hukuka, demokrasiye ve bilime gönülden bağlılığımızı bir kere daha tekrarla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyoruz.”

Tören, Atatürk Anıtı önünde bayram hatırası fotoğraf çekimiyle sona erdi. Avukatlar daha sonra birlikte kahvaltı yaptı.

İlgili Fotoğraflar