AVUKAT GİRİŞİ

Altun'dan Bursa Barosu kadın voleybolcularına moral çiçeği

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın, Tokyo Olimpiyatları'na katılma başarısı elde etmesi, kadın sporcularımızı gündemim önüne taşıdı. Gerici mesajlarla kadınlarımızın bu başarısını gölgelemeye çalışanlar olduğu gibi vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu bu başarıyla gurur duydu.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, milli kadın voleybolcularımıza yönelik saldırgan, onları aşağılayan sosyal medya mesajlarına karşı tepkisini yine sosyal medya aracılığıyla dile getirdi ancak bununla da kalmadı Bursa Barosu Kadın Voleybol Takımı'na teşekkür daveti yaptı. Takım kaptanına çiçek veren Altun, "Kadınlarımız bugün voleybol sporunu yapabiliyor ve uluslararası başarılara imza atabiliyorlarsa, Atatürk'ün kurduğu çağdaş cumhuriyet rejimi sayesindedir. Gerici odakların bu başarıyı gölgeleme çabası nafiledir. Kadınlarımız avukatlıkta başarılı oldukları gibi sporda da başarılılar ve çocuklarımıza, gençlerimize rol model olmaya devam ediyorlar” dedi.

Altun, Bursa Barosu Kadın Voleybol Takımı oyuncularını tek tek kutlarken, voleybolcu avukatlar Nisan ayında gerçekleştirilecek Avukat Spor Oyunları'na katılma taleplerini dile getirip barodan destek istediler.

İlgili Fotoğraflar